Dzień Bezpiecznego Internetu 2016: „Lepszy internet zależy od Ciebie!”

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016: „Lepszy internet zależy od Ciebie!”

9 lutego 2016 r. pod hasłem „Lepszy internet zależy od Ciebie!” odbędzie się 13. edycja Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym założeniem tegorocznego wydarzenia jest przekonanie, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Organizatorzy będą przekonywać, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Bezpieczeństwo IT i wszystko, co jest z nim związane, jest również jednym z głównych obszarów działań Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Dział Bezpieczeństwa ICT PCSS na co dzień zajmuje się pracą operacyjną związaną z utrzymywaniem odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej PCSS oraz zasobów sieci PIONIER. Poza pracą operacyjną zespół bierze udział w projektach badawczych, gdzie służy swoją wiedzą i doświadczeniem.

Więcej informacji na temat tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu znaleźć można TUTAJ.