Elektroniczna administracja współautorstwa PCSS najlepsza w Polsce!

Elektroniczna administracja współautorstwa PCSS najlepsza w Polsce!
Elektroniczna administracja Poznania, której współautorem jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, została wyróżniona nagrodą „Złotej @”. Zdaniem jury konkursu, stolica Wielkopolski zbudowała najbardziej przyjazną mieszkańcom administrację w internecie.

Portal miejski wdrażany był we współpracy z PCSS. To nie pierwsze takie wyróżnienie dla Poznania za sprawny system informacyjno-usługowy w Internecie. Tylko w tym roku miasto znalazło się na I miejscu w rankingu dwutygodnika komputerowego „Komputer Świat” w kategorii informacja dla mieszkańców, a w kategorii sprawny urząd przez internet – III miejsce. Rok temu wywalczyło II pozycję w rankingu najlepszych witryn samorządowych miesięcznika PRESS, a w 2006 i 2007 roku witryna www.poznan.pl dostała dwukrotnie nagrodę za stronę roku. W 2005 roku Poznań otrzymał też pierwszą „Złotą @”.

Miejski portal otrzymał wyróżnienie w kategorii dużych gmin miejskich podczas trwającej w Zakopanem w dniach 23-25 czerwca konferencji „Miasta w Internecie”. W jury konkursu zasiedli eksperci wskazani przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji .