EUvsVirus – hackaton przeciwko epidemii

EUvsVirus – hackaton przeciwko epidemii

Komisja Europejska zaprasza do udziału w ogólnoeuropejskim hackathonie, którego celem jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań przezwyciężenia społecznych problemów spowodowanych epidemią COVID-19. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 24-26 kwietnia 2020 r. PCSS włącza się do akcji.

​Organizacja Hackathon EUvsVirus ma na celu połączenie innowatorów, partnerów i nabywców w całej Europie w wspólnym rozwiązywaniu problemów, jakie przyniosła epidemia koronawirusa. Jego uczestnicy skupią się na kategoriach problemów wymagających krótkoterminowych rozwiązań, m.in. w zakresie zdrowia i życia w warunkach pandemii koronawirusa, ciągłości działania, pracy na odległość i edukacji, spójności społecznej i politycznej, a także finansów cyfrowych.

W hackathonie EUvsVirus mogą uczestniczyć wszystkie 27 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Norwegia, Izrael, Szwajcaria, Ukraina i kraje stowarzyszone z programem Horyzont 2020. Zwycięskie rozwiązania zostaną zaproszone do wejścia na platformę Europejskiej Rady ds. Innowacji, która łączy z użytkownikami końcowymi np. szpitalami i ułatwi dostęp do inwestorów, fundacji i innych możliwości finansowania z Komisji Europejskiej.

Do tej pory do 37 „wyzwań” hackatonu zarejestrowało się ponad 500 mentorów, 200 jednostek naukowych, 150 fundacji, a spodziewana liczba wszystkich uczestników to około  60 000. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja (do 22.04.) dostępne są na stronie euvsvirus.org.