PCSS wsparł technicznie wideokonferencję szpitali z Shenzhen i Poznania

PCSS wsparł technicznie wideokonferencję szpitali z Shenzhen i Poznania

Chińskie Shenzhen jest miastem partnerskim stolicy Wielkopolski od 1993 roku. W miniony czwartek (26.03.2020) odbyła się wideokonferencja pomiędzy szpitalem w Shenzhen a specjalistami z poznańskiego szpitala im. Józefa Strusia. Połączenie z Polski wsparło technicznie PCSS.

Chiński Third People’s Hospital of Shenzhen to szpital, który może pochwalić się jednymi z najlepszych wyników w leczeniu zakażeń koronawirusem. Duże doświadczenie tamtejszego personelu medycznego, pozwoliło wypracować odpowiednie procedury postępowania w obliczu epidemii. Lekarze z Shenzhen przekazali poznańskim lekarzom opracowane przez nich protokoły diagnostyki i leczenia COVID-19, przewodnik dotyczący m.in. zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa oraz podręcznik dla osób objętych kwarantanną domową. Odpowiedzieli także na szereg pytań o leczenie zakażonych czy testowanie pracowników ochrony zdrowia.

Po stronie polskiej w wideokonferencji, obok prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, wzięli udział prof. Iwona Mozer-Lisewska, ordynator oddziału zakaźnego szpitala im. J. Strusia, a także prof. Agnieszka Adamek, prof. Maciej Bura, dr Beata Bolewska oraz dyrektor PCSS – dr inż. Cezary Mazurek.

Do transmisji użyta została platforma wideolekarz.pl, dostarczająca usług telemedycznych i stworzona przez medVC.eu sp. z o.o.

Informacje o wydarzeniu pojawiły się m.in. na oficjalnym portalu Miasta Poznania oraz w chińskich mediach.