Festiwal Short Waves: nowe technologie w filmie

Festiwal Short Waves: nowe technologie w filmie
4. edycja Short Waves, Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych, zawitała do stolicy Wielkopolski. Od 12 do 28 kwietnia 2012 r. odbędą się projekcje, wystawy, spotkania i warsztaty. W piątek 27 kwietnia festiwalową publiczność zapraszamy do ZOO – poznańskiej przestrzeni coworkingowej – na spotkanie z nowymi technologiami w filmie.
Short Waves, oprócz podróżowania po 34 polskich i 14 zagranicznych miastach, zatrzyma się na dłużej w Poznaniu. Organizatorzy proponują widzom krótkometrażową falę projekcji, wystaw, spotkań i warsztatów.

W piątek – 27 kwietnia – festiwal przeniesie się do poznańskiej przestrzeni coworkingowej (ZOO), a tematem spotkania z Marcinem Kobyleckim z Platige Image będą nowe technologie w filmie.

Platige Image to wielokrotnie nagradzane studio postprodukcyjne w Polsce, specjalizujące się w tworzeniu reklam telewizyjnych, zaawansowanych animacji i wysokiej klasy efektów specjalnych do filmów. Studio jest zaangażowane w produkcję filmów animowanych, m.in. filmów Tomka Bagińskiego: nominowanej do Oscara „Katedry”, nagrodzonej BAFTA „Sztuki spadania” oraz najnowszego dzieła – „Kinematografu”. Studio angażuje się także w niestandardowe projekty, takie jak: „Animowana historia Polski”, „Miasto ruin” czy „Jana Matejko Bitwę pod Grunwaldem 3D” – wszystkie w technologii 3D stereo. Platige Image przygotowało cinematiki na potrzeby gry „Wiedźmin”, wizualizacje do baletu „Tristan” w reżyserii Krzysztofa Pastora oraz koncertu Krzysztofa Pendereckiego „Siedem Bram Jerozolimy” wieńczącego jubileusz 75-lecia światowej sławy kompozytora. Studio stworzyło także szereg efektów specjalnych do filmów fabularnych. Są wśród nich: „Katyń” (reż. Andrzej Wajda), „Essential Killing” (reż. Jerzy Skolimowski) oraz dwa filmy Larsa Von Triera „Antychryst” i „Melancholia”.