Festiwal Słuchowisk w PSNC Future Labs

Festiwal Słuchowisk w PSNC Future Labs

Podobnie jak w roku ubiegłym Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz PSNC Future Labs aktywnie uczestniczyły w organizacji poznańskiego Festiwalu Słuchowisk. W piątek 22 października w historycznej kamienicy przy ulicy Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu odbędzie się jeden ze spektakli.

Jak przekonują pomysłodawcy Festiwalu, powstał on z myślą o prezentacji nowego, oryginalnego podejścia do formy słuchowiska. Produkcje – w dużej mierze prapremierowe –  bogatsze są m. in. o elementy scenografii, pomyślane są również tak, aby dzieło dźwiękowe mogło funkcjonować samodzielnie. Kolejnym novum jest „wyjście” ze słuchowiskami w przestrzenie nie związane z kulturą i sztuką, takie jak dawny Dworzec Główny PKP, Szpital im. J. Strusia na ul. Szkolnej, opustoszały klub go-go na ul. Gwarnej, czy dawny budynek Biblioteki Raczyńskich na ul. Św Marcin.

PCSS wraz z PSNC Future Labs partnerowały tegorocznej edycji; do słuchowiska zatytułowanego „Kleistość” Jan Skorupa (Dział Nowych Mediów) przygotował muzykę, a Paweł Sołoducha (PSNC Future Labs) – animację wideo.

Prezentacja słuchowiska w reżyserii Anny Szamotuły odbędzie się 22.10.2021 r., o godzinie 19:00, w przestrzeni art & science PSNC Future Labs, ul. Zwierzyniecka 20 w Poznaniu.