I Konferencja i3 przechodzi do historii

I Konferencja i3 przechodzi do historii

Dużym sukcesem, zarówno frekwencyjnym, jak i organizacyjnym zakończyła się pierwsza edycja Konferencji internet-infrastruktury-innowacje w Poznaniu.

​Podczas trzech dni Konferencji i3, wykładów i prezentacji wysłuchało ponad 200 osób. Obszary tematyczne i zagadnienia sesji skonstruowane były tak, aby przybliżyć uczestnikom tematykę Internetu, jako globalnego medium ze wszystkimi zaletami i zagrożeniami jakie ze sobą niesie, zaprezentować architektury i technologie globalnych sieci komputerowych, a także innowacje i nowatorskie rozwiązania, które w zaciszu pracowni tworzą naukowcy i inżynierowie, a z których na co dzień korzystają nie tylko wielkie koncerny i firmy IT, ale także użytkownicy sieci.

Uczestnicy podkreślali dużą ilość ciekawych merytorycznie wystąpień, a przede wszystkim ich interdyscyplinarny charakter. Wydaje się, że jest to pierwsza w Polsce konferencja traktująca temat Internetu tak rozlegle.

Założeniem organizatorów i3 jest, aby każdego roku konferencja odbywała się w innym mieście związanym z terenem działania MANu. W przyszłym roku gospodarzem będzie Wrocławskie Centrum Sieciowo Superkomputerowe. A zatem, pozostaje nam zaprosić tegorocznych uczestników, jak i wszystkich zainteresowanych tą tematyką specjalistów i nie-specjalistów za rok na drugą edycje Konferencji i3.

Do zobaczenia w październku 2010 we Wrocławiu!