IChB PAN PCSS po raz czwarty nagrodzony Kryształową Brukselką!

IChB PAN PCSS po raz czwarty nagrodzony Kryształową Brukselką!
Podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Marriott wręczono nagrody przyznawane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE dla najaktywniejszych polskich uczestników programów ramowych UE na przestrzeni ostatnich 20 lat. Po raz kolejny wyróżniono IChB PAN PCSS.

Nagroda Kryształowej Brukselki przyznawana jest od 2001 r. za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE, których celem jest wzmocnienie doskonałości naukowej i podniesienie konkurencyjności gospodarczej Unii Europejskiej. Jest ona cenionym wśród naukowców i przedsiębiorców wyróżnieniem za ich innowacyjność i wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki. Tegoroczne Kryształowe Brukselki podsumowują okres ostatnich 20 lat, począwszy od 5. Programu Ramowego UE, poprzez 6. i 7. Program Ramowy UE i skończywszy na Programie Ramowym Horyzont 2020.

Przypomnijmy, że tegoroczna nagroda jest już czwartym wyróżnieniem dla IChB PAN PCSS w w kategorii Nauka – instytuty naukowe PAN. Poprzednio poznańska instytucja otrzymała nagrody w 2004, 2010 oraz 2016 roku.

Pełna lista tegorocznych laureatów dostępna jest TUTAJ.

foto.: https://www.kpk.gov.pl