ISC’2012: PIONIER i PCSS na stoisku nr 126

ISC’2012: PIONIER i PCSS na stoisku nr 126
Obliczenia dużej mocy oraz zagadnienia dotyczące nowoczesnych sieci to tylko niektóre z głównych kwestii poruszanych na tegorocznej Internet Supercomputing Conference w Hamburgu. W tematykę 27. edycji Konferencji ISC wpisują się projekty prezentowane na stoisku Konsorcjum PIONIER i PCSS.

Internet Supercomputing Conference (ISC) to największe w Europie spotkanie środowiska inżynierii superkomputerowej, słynące z debat między światowej klasy specjalistami z różnych dziedzin, liderami nauki i przemysłu. Środowisko polskich naukowców IT reprezentuje Konsorcjum PIONIER (Polski Internet Optyczny) oraz PCSS.

Głównymi tematami tegorocznej ISC będzie m. in.: zagadnienia nowoczesnych sieci, obliczenia dużej mocy oraz najnowsze zestawienie listy TOP500.

Konferencji, jak co roku, towarzyszy liczna wystawa. Wśród ponad 150 wystawców z całego świata swoje stoisko prezentuje również PIONIER – Polski Internet Optyczny. Jest to wyśmienita okazja do przedstawienia dotychczasowych osiągnięć, w takich projektach jak CoolEmAll, UCoMS, Kiwi, Mapper oraz usługi projektu PLATON.

Dodatkowo, przez cały czas, konferencję wspierać będzie Conference4me – aplikacja stworzona w PCSS, służąca jako asystent uczestnika konferencji/wystawy, przeznaczona na urządzenia mobilne, oparte o najnowsze technologie. Oferuje ona stały dostęp do aktualizowanej na bieżąco agendy spotkania oraz innych materiałów informacyjnych, umożliwiając m.in. zaplanowanie udziału w poszczególnych sesjach, jak również śledzenie aktualnie trwających sesji.