Międzynarodowa konferencja „Transforming Culture in the Digital Age” (Tartu, Estonia)

Międzynarodowa konferencja „Transforming Culture in the Digital Age” (Tartu, Estonia)
Cyfryzacja kultury i możliwości jakie stwarzają nowe media skłaniają do refleksji nad rolą i działaniami instytucji pamięci w tych niezmiernie ciekawych czasach. Rozważaniom na ten właśnie temat poświęcona była konferencja “Transforming Culture in the Digital Age“, która odbyła się w dniach 14-16 kwietnia br. w estońskim Tartu.

Organizatorom udało się zgromadzić w jednym miejscu i czasie zarówno naukowców jak i praktyków z całego świata. Program zawierał ponad 50 wystąpień, a wybór jednej z trzech równoległych sesji był często poważnym problemem. Na szczęście większość z prezentowanych referatów została wydana w formie e-book’a i jest dostępna pod adresem: http://dspace.utlib.ee/dspace/handle/10062/14768.

W czasie konferencji Adam Dudczak z ZBC PCSS wygłosił referat pod tytułem „Large-scale aggregation of metadata from distributed digital libraries in Poland” prezentujący zasady działania, architekturę i osiągnięcia Federacji Bibliotek Cyfrowych. W konferencyjnym e-book’u dostępny jest pełny tekst tego wystąpienia.