Nabór 2020: trwają elektroniczne zapisy do poznańskich przedszkoli

Nabór 2020: trwają elektroniczne zapisy do poznańskich przedszkoli

Trwa rekrutacja do poznańskich przedszkoli. Podobnie jak w latach ubiegłych, elektroniczną obsługę rekrutacji do placówek, poprzez system NABÓR, prowadzi PCSS.

Podczas tegorocznego naboru, z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa, wprowadzono dodatkowe środki ostrożności. Jak przekonują poznańscy urzędnicy, termin naboru do przedszkoli pozostaje bez zmian. Zachęca się jednak rodziców do wysyłania dokumentów do placówek pierwszego wyboru za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej. Oryginały będzie można donieść w późniejszym terminie.

Informacje o zasadach związanych z odbiorem dokumentów w danej placówce można uzyskać w poszczególnych przedszkolach. Warto także powiadomić mailowo placówki pierwszego wyboru o fakcie wysłania wniosku pocztą (maile do placówek są dostępne na stronach NABÓR).

System Nabór w całości został opracowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe w ścisłej współpracy z Wydziałem Oświaty Miasta Poznania, Wielkopolskim Kuratorem Oświaty oraz dyrektorami poznańskich szkół. Jest pierwszym systemem łączącym w sobie rekrutację do wszystkich szczebli placówek oświatowych: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Od roku 2005 system Nabór został podzielony na dwa moduły: Rekrutacja i Praca bieżąca. Moduł Rekrutacja pozwala na przeprowadzanie rekrutacji do poszczególnych typów placówek, natomiast Praca bieżąca służy do przechowywania aktualnych informacji na temat przydziału poszczególnych uczniów do oddziałów, na poziomie wszystkich roczników, co z kolei zapewnia możliwość:

  • kontroli obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego,
  • kontroli obowiązku szkolnego,
  • kontroli obowiązku nauki.

W Poznaniu nabór do przedszkoli potrwa do 24 marca 2020 roku.