Nagroda za najlepsze demo dla projektu DORII na 5 konferencji EGEE User Forum

Nagroda za najlepsze demo dla projektu DORII na 5 konferencji EGEE User Forum
Projekt 7PR DORII, koordynowany przez PCSS dostał nagrodę za najlepsze demo w czasie 5 konferencji EGEE User Forum w Uppsala.

User Forum jest coroczną konferencją organizowaną przez projekt EGEE (Enabling Grids for E-sciencE). Forum daje naukowcom możliwość zaprezentowania wyników ich pracy w zakresie wykorzystania technik i infrastruktury gridowej oraz wymiany doświadczeń. Była to już piąta edycja User Forum, która tym razem odbyła się w dniach 12-15 kwiecień w Uppsala w Szwecji. Impreza była organizowana we współpracy z European Grid Initiative (EGI) i Nordic DataGrid Facility (NDGF), zebrała przeszło 350 uczestników.

Podczas sesji kończącej konferencje, przewodniczący komitetu programowego, Vangelis Floros z GRNET ogłosił zwycięzców konkursu na najlepsze demo i plakat. Demo pt. „Applications using Remote Instrumentation in Grid environment DORII project”, prezentowane przez Marcina Płóciennika z PCSS i Milana Prica z Sincrotrone Trieste, dostało nagrodę za najlepsze demo techniczne.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia, jak również odnośniki do prezentacji i filmów na YouTube związanych z tym demo można znaleźć na blogu konferencji:
http://gridtalk-project.blogspot.com/2010/04/winners-of-best-demo-and-poster.html