Noc Naukowców 2011: zapraszamy!

Noc Naukowców 2011: zapraszamy!
Jak rozumieć język zwierząt, czy można wiecznie żyć i kiedy wykąpać własny komputer – te i wiele innych odpowiedzi poznamy w tę jedną, wyjątkową noc – „Noc Naukowców”, która odbędzie się 23 września br. Współorganizatorem imprezy jest, jak co roku, PCSS.

Tradycyjnie już podczas tej nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków, opuszczą swoje gabinety i laboratoria, by bawić się wspólnie z uczestnikami imprezy. Każdy będzie mógł się na przekonać, że nauka nie jest nudna, a wręcz przeciwnie – jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców. Zajęcia, warsztaty i konkursy przewidziane są dla wszystkich uczestników, niezależnie od wieku. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Tegoroczna edycja będzie pod wieloma względami wyjątkowa. Będzie bowiem okazją do świętowania 100-lecia przyznania Marii Curie-Skłodowskiej Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

W tym roku bogatą i niezwykle ciekawą listę propozycji dla uczestników „Nocy Naukowców” oferuje również PCSS i Instytut Chemii Bioorganicznej PAN. 23 września w holu Ośrodka Nauki Polskiej Akademii Nauk przy ulicy Wieniawskiego 17/19 od godziny 16.00 odbywać się będą pokazy, warsztaty oraz konkursy. Zapraszamy m.in. do wzięcia udziału w nagraniu w studiu telewizji PLATON, poznania tajemnicy promieniowania, czy uczestnictwa w „bombowych” atrakcjach.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy dostępnym w pliku pdf.

Pliki do pobrania:

Program „Nocy Naukowców 2011” w pliku pdf