Hackathon API portalu poznan.pl

Hackathon API portalu poznan.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w hackathonie, poświęconym API portalu poznan.pl. Odbędzie się on w dniach 3-5 października w nowej przestrzeni coworkingowej ZOO w Poznaniu przy Zwierzynieckiej 20. Zadaniem uczestników będzie napisanie aplikacji, wykorzystującej świeżo opublikowane API oficjalnego portalu miasta Poznania, tworzonego przez Urząd Miasta Poznania we współpracy z Poznaoskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

3 października o godz. 18:00 rozpocznie się prezentacja API. Spotkanie poprowadzą Wojciech Pelc, Bartosz Lewandowski i Dariusz Janny. Pierwszy kieruje projektem Miejskiego Informatora Multimedialnego (poznan.pl) ze strony Urzędu Miasta, Bartosz Lewandowski (PCSS) zajmuje się stroną techniczną, a Dariusz Janny jest współautorem API. Po wstępnej prezentacji, Adam Jodłowski przeprowadzi warsztaty, w czasie których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tworzeniu aplikacji dla telefonów i tabletów pracujących na systemie Android.

Poniedziałkowe spotkanie rozpocznie trwający aż do środy hackathon, w czasie którego uczestnicy będą mogli w zaciszu ZOO tworzyć konkursowe aplikacje. Organizatorzy zapewniają wygodne miejsce do pracy, szybki Internet oraz niezbędne w życiu każdego hackera pyszne kalorie.

Przy tworzeniu projektu można korzystać z ulubionych narzędzi, języków programowania, dowolnych publicznie dostępnych API oraz dowolnego sprzętu. Praca na miejscu nie jest obowiązkowa, należy jednak osobiście zaprezentować rozwiązanie przed jury.

W środę (5 października) od godziny 18:00 wszyscy uczestnicy zaprezentują wyniki swoich prac jurorom, którzy ocenią ich jakość, urodę i potencjał biznesowy. W czwartek przewidziane jest wręczenie nagród i prezentacje najlepszych prac publiczności.

Program imprezy dostępny jest w pliku pdf.

Więcej szczegółów i regulamin konkursu znaleźć można na www.innowacyjni.eu

Pliki do pobrania:

Program