Noc Naukowców 2021: „SOS dla Ziemi”

Noc Naukowców 2021: „SOS dla Ziemi”

Noc Naukowców to jedno z najważniejszych wydarzeń popularyzujących naukę wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nawet pandemia nie przeszkodziła w organizacji ubiegłorocznej, poznańskiej edycji wydarzenia. Podobnie będzie i w tym roku. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na wirtualne spotkania z nauką, zaplanowane na 24 września 2021 roku.

PCSS uczestniczy w organizacji Nocy Naukowców nieprzerwanie od 2007 roku. Najpierw spotykaliśmy się w Ośrodku Nauki Instytutu Chemii Bioorganiczej PAN, potem w przestrzeniach PSNC Future Labs, by w ubiegłym roku, na przekór panującej epidemii koronawirusa, spotkać się on-line. Specjalnie na tę okazję przygotowano studio telewizyjne „na żywo” z mnóstwem naukowych atrakcji. Były konkursy, wywiady, eksperymenty i wirtualne spacery po laboratoriach, a wszystko na ośmiu kanałach YouTube.

W tym roku, po sukcesie wirtualnej edycji Nocy Naukowców, organizatorzy planują już kolejną, w podobnej formie. Czego możemy się spodziewać? W 2021 roku skupimy się na naszej planecie – Ziemi. Głównym mottem imprezy będzie hasło „W nauce nadzieja”, a badacze pokażą jak nauka i naukowcy mogą uratować naszą planetę. Podczas imprezy przekonamy się jak każda z dziedzin nauki (technika, humanistyka, nauki przyrodnicze, nauki o zdrowiu) może być źródłem nadziei na ratowanie planety.

Program imprezy oparty zostanie o doświadczenia z ubiegłego roku; w programie oprócz imprez stacjonarnych znajdą się także wydarzenia online, które w 2020 roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Do zobaczenia w piątek 24 września!