Nowy POZcast zrealizowany w studio PCSS

Nowy POZcast zrealizowany w studio PCSS

Po przerwie wznowiono publikację cyklu „POZcast – porozmawiajmy o Poznaniu”, zainicjowanego przez Fundację Rozwoju Miasta Poznania, w którym gośćmi są osoby ważne dla naszego miasta – przedstawiciele biznesu, sztuki, nauki oraz społecznicy. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia, odpowiedzialnym za realizację nagrań audio-wideo oraz emisję, jest PCSS.

POZcasty realizowane są w cyklu comiesięcznym, zarówno w formie audio, jak i wideo. Są kontynuacją innej lokalnej inicjatywy prowadzonej przez Fundację Rozwoju Miasta Poznania – „Debat Poznańskich”, których pierwsza edycja odbyła się w grudniu 2020 roku.

Jednym z pierwszych gości cyklu był dyrektor PCSS – dr inż. Cezary Mazurek. W prowadzonej z dziennikarzem Piotrem Szulcem rozmowie dyskutowano m. in. o tym, jakich zmian technologicznych potrzebuje Poznań, żeby być bardziej przyjaznym miastem. Odcinek dostępny jest na YouTube.

W najnowszym odcinku gościem Joanny Małeckiej, redaktor naczelnej magazynu „Sukces po Poznańsku”, był dyrektor Filharmonii Poznańskiej – Wojciech Nentwig. Rozmowa dotyczyła szeroko pojętej kultury, szczególnie muzycznej, w znacznej części koncentrowała się wokół spraw dotyczących Filharmonii w Poznaniu: jej działalności koncertowej i wydawniczej.

Nagrany w studio w CBPIO odcinek już niebawem dostępny będzie na stronie: https://frmp.pl/pozcast.