O projekcie DARIAH-PL na Festiwalu ŚwiatłoSiła 2023

O projekcie DARIAH-PL na Festiwalu ŚwiatłoSiła 2023

2 dni inspiracji, blisko 80 wykładów i warsztatów fotograficznych oraz filmowych, a także otwarte strefy studio – to  tylko niektóre z atrakcji tegorocznego ŚwiatłoSiła Festiwalu Foto-Video, który 6 i 7 września zagości w Gdańsku. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, by szerszej publiczności zaprezentować projekt DARIAH-PL.

Jak przekonują organizatorzy festiwalu, będzie to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne, łączące w sobie ideę wielu znanych formantów. Wyjątkowe jest także miejsce, w którym odbędzie się impreza – Europejskie Centrum Solidarności.

Jednym z prelegentów festiwalu będzie Marcin Dąbrowski z Działu Nowych Mediów, który w wystąpieniu zatytułowanym „Digitalizacja i fotografia w projekcie DARIAH-PL. Zagadnienia kontroli jakości obrazu” przybliży digitalizację wykonywaną za pomocą aparatów cyfrowych średnioformatowych, wzornikach, procedurach i kontroli technicznej. Razem z Olgą Ormańczyk i Piotrem Kaźmierskim porównają sposób obróbki komercyjnej oraz tej zgodnej ze wzornikiem, a także podzielą się z odbiorcami pierwszymi wnioskami z uruchomienia infrastruktury 𝗗𝗔𝗥𝗜𝗔𝗛-𝗣𝗟.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć TUTAJ.