PCSS koproducentem rejestracji i transmisji spektaklu „PARIA”

PCSS koproducentem rejestracji i transmisji spektaklu „PARIA”

Trwają przygotowania do realizacji rejestracji i transmisji telewizyjnej opery Stanisława Moniuszki pt. „Paria”, która zostanie wystawiona tylko dwa razy, w nietypowym miejscu – w Hali widowiskowo-sportowej Arena w Poznaniu. PCSS jest koproducentem rejestracji i transmisji spektaklu.

Spektakl, którego producentem jest Teatr Wielki w Poznaniu, w reżyserii Grahama Vicka – jednego z czołowych reżyserów operowych, pod kierownictwem muzycznym Gabriela Chmury, zostanie wystawiony premierowo w piątek (28 czerwca o g. 19:00) i w niedzielę (30 czerwca o g. 18:00).

Koncepcja reżysera przewiduje aktywny udział publiczności, stąd widzowie uczestniczą w spektaklu przebywając na płycie Areny – wśród solistów, chóru, baletu i statystów.

To już kolejna koprodukcja realizowana przez Colour Pictures Paweł Zabel oraz konsorcjum PCSS i TechInnowacje Sp. z o.o., we współpracy z Teatrem Wielkim w Poznaniu. W najbliższą niedzielę zrealizowana zostanie rejestracja i transmisja telewizyjna w Internecie (z napisami emitowanymi na żywo zawierającymi libretto w języku angielskim), która zostanie udostępniona na stronach europejskiego projektu OperaVision. Po wydarzeniu materiał zostanie opublikowany na stronach OperaVision z libretto w językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim oraz wydany na płycie DVD.

W realizacji telewizyjnej użyty zostanie wóz realizatorski, 14 kamer, w tym m.in. 3 bezprzewodowe, 1 na kranie kamerowym i 3 w orkiestronie.

Przygotowania i próby na planie trwają od blisko tygodnia. Eksperymentalnie spektakl zostanie także zarejestrowany przez PCSS w technologi 360°.

Transmisja będzie dostępna TUTAJ.