PCSS na Konferencji IMPACT’24

PCSS na Konferencji IMPACT’24

Impact uważany jest za największe wydarzenie technologiczno-gospodarcze w naszej części Europy. W tegorocznej edycji, która odbędzie się 15 i 16 maja 2024 roku wystąpi 650 mówców z całego świata, którzy będą omawiać najbardziej aktualne problemy współczesności. Podczas, towarzyszącej konferencji, wystawy Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe wspólnie z firmą DELL Technologies  zaprezentuje wdrożeniach prototypowych badań naukowych ze wsparciem najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Podobnie jak w latach ubiegłych w konferencji wezmą udział topowi managerowie z największych globalnych firm, decydenci polityczni, regulatorzy, wybitni naukowcy oraz światowej klasy eksperci oraz mówcy, w tym była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych – Michaelle Obama.

Przedstawiciele PCSS razem z ekspertami z firmy Dell Technologies opowiedzą o wdrożeniach prototypowych badań naukowych ze wsparciem najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Wspólnie realizowane projekty dotyczą między innymi bioobrazowania medycznego czy systemów wspierających osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

Odwiedzający stoisko będą mieli również wyjątkową okazję, by zobaczyć komputer kwantowy ORCA Computing PT-1.

Dodatkowo w trakcie dwóch trwania konferencji w siedzibie Poznańskiego Centrum odbędą się specjalnie zorganizowane wizyty w 6 dziedzinowych laboratoriach W planach zwiedzania jest m.in. Centrum Zarządzania Siecią (NOC) oraz Laboratorium Nowych Mediów UHD.