ISC 2024: zapraszamy na stoisko nr G19

ISC 2024: zapraszamy na stoisko nr G19

Innovation for business and science – pod takim hasłem Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe zaprasza na swoje stoisko podczas tegorocznej edycji konferencji ISC, która w dniach od 13 do 16 maja gości w Hamburgu. Wśród prezentowanych projektów znajdą się m.in. infrastruktura PRACE-LAB2 oraz Krajowy Magazyn Danych (KMD). Serdecznie zapraszamy na stoisko G19.

ISC High Performance (The Event for High Performance Computing, Machine Learning, Data Analytics and Quantum Computing) uznawana jest za największe wydarzenie, poświęcone zagadnieniom HPC, w Europie. W tym roku, na trwającej pięć dni konferencji będzie można wziąć udział w wielu interesujących dyskusjach i posłuchać branżowych ekspertów, ale także odwiedzić ekspozycje 159 wystawców z 30 krajów.

Tegoroczne stoisko PCSS, towarzyszące konferencji ISC, poświęcone jest wykorzystaniu infrastruktury danych oraz HPC (High Performance Computing) do budowy usług IT oraz wsparcia projektów z Polskiej Mapy Infrastruktury Badawczej, takich jak: Krajowy Magazynu Danych (KMD), PRACE-LAB oraz PRACE-LAB2, finansowane z funduszy strukturalnych programu PO IR, w ramach działania 4.2 (budowy infrastruktury badawczej dla nauki). Hasłem przewodnim stoiska jest „Innovation for business and science”, mające podkreślić wzajemne korelacje nauki z przemysłem i biznesem.