PCSS partnerem Droniady 2020

PCSS partnerem Droniady 2020

Droniada to cykliczne wydarzenie organizowane od 2014 roku, pozwalające pokazywać swoje kompetencje w zakresie technologii przemysłu 4.0, ze szczególnym uwzględnieniem dronów, teleinformatyki i systemów analizy informacji. Tegorocznej edycji (1-4.07.2020 r.) towarzyszą hackaton oraz warsztaty on-line, w których w roli prelegentów udział biorą przedstawiciele PCSS.

VII edycja Droniady GZM, organizowanej przez Fundację „Instytut Mikromakro”, gości na lotnisku Katowice-Muchowiec. Głównym wydarzeniem jest konkurs technologiczny, w którym zespoły akademickie opracowują innowacyjne rozwiązania przy użyciu technologii bezzałogowych statków powietrznych. W tym roku są to dwie konkurencje terenowe: „Korytarz życia” oraz „Trzy kolory”.

Konkursom towarzyszą organizowane zdalnie warsztaty, dotyczące wykorzystywania dronów w samorządzie, technologii przemysłu 4.0 w ochronie środowiska i w rolnictwie precyzyjnym. Pierwszego dnia prezentację „Projekt Kąkolewo, usługi dla startupów i innowatorów z kręgu przemysłu 4.0, robotyki, w tym dronów” przedstawił dyrektor PCSS – dr inż. Cezary Mazurek.

Prezentacja dostępna jest na kanale „Pięć żywiołów – Droniada” na YouTube (1’52”).

W piątek 3 lipca o godzinie 14.30 prezentację „Zastosowanie dronów w inteligentnym rolnictwie” przedstawi Marcin Płóciennik – Kierownik Działu Technologii Internetu Rzeczy PCSS.

Szczegółowy plan warsztatów dostępny jest TUTAJ.