PCSS partnerem konferencji Impact’22

PCSS partnerem konferencji Impact’22

Impact’22 to najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym udział biorą topowi managerowie z największych globalnych firm, politycy, wybitni naukowcy oraz światowej klasy eksperci. Jednym z partnerów wydarzenia, odbywającego się 11 i 12 maja w Poznań Congress Center, jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Przez dwa dni trwania konferencji, na 6 scenach wystąpi ponad 400 prelegentów w całego świata. Dyskusje toczyć się będą w 19 blokach tematycznych, którym towarzyszyć będą także warsztaty. Omawiane będą m.in. globalne trendy, mające wpływ na przyszłość gospodarczo-technologiczną na świecie.

Podczas tegorocznej edycji Impact’22 swój udział zaznaczy również Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Przedstawiciele PCSS wystąpią w trzech ścieżkach tematycznych:

  • Mental Health & Wellbeing, 11.05. o godzinie 17:20 na scenie 4., Mikołaj Buchwald wygłosi keynote „Ludzka twarz technologii: psychologia wsparta sztuczną inteligencją”,
  • Urban Next, 12.05. o godzinie 14:45 na scenie 4., Marcin Lawenda weźmie udział w dyskusji „Od zrównoważonego do inteligentnego rozwoju – jak połączyć klimat i technologię w miastach XXI w.?”,
  • Industry 5.0, 12.05. o godzinie 16:10 na scenie 3., Cezary Mazurek weźmie udział w panelu „Potencjał Europy w zakresie superkomputerów do opracowywania innowacyjnych rozwiązań dla medycyny, transportu i środowiska”.

Szczegółowa agenda wydarzenia dostępna jest na stronie: https://impactcee.com/impact/2022/agenda2/.