PCSS patronem Game Jam ZS 6

PCSS patronem Game Jam ZS 6

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe objęło swoim patronatem Game Jam ZS 6 – wydarzenie, które wiedzę zdobytą w szkole łączy się z praktycznym jej wykorzystaniem przy wsparciu narzędziami do zarządzania projektami, metodologią zarządzania projektami. Event odbędzie się 2 i 3 października w Jastrzębiu Zdroju, a jednym z jurorów będzie Zbigniew Karwasiński z Laboratorium Szkoły Przyszłości PCSS.

Celem eventu jest pokazanie młodym ludziom szkoły ZS6, jak można ze sobą współpracować, aby uzyskać zadowalający rezultat, jak uporządkować pracę przy pomocy rozwiązań do organizacji pracy. Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich uczniów ZS6, którzy chcieliby stworzyć swoją własną grę. Game Jam umożliwia utworzenie grup merytoryczno-praktycznych co kształtuje u młodych ludzi zorganizowaną współpracę.

Młodzi projektanci gier, będą pracowali nad nią przez weekend przy wsparciu mentorów/jury. Następnie gry zostaną udostępnione osobom z jury, które je przetestują i ocenią w 4 kategoriach:
● kreatywne podejście do tematu
● rozgrywka
● szata graficzna i klimat
● innowacyjność danej gry – jak bardzo wyróżnia się od innych, popularnych
tytułów.

Przypomnijmy, że PCSS podejmuje szereg działań w obszarze edukacji. Obecnie realizuje na zlecenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii wraz z firmą Software Development Academy projekt AI for Youth, w którym rozwija kompetencje uczniów szkół średnich w zakresie sztucznej inteligencji. Nabór do tego projektu trwa do 17.10.2021 r.