Kongres futurystyczny — finał projektu OFF Opera 2021

Kongres futurystyczny — finał projektu OFF Opera 2021

Podczas Kongresu futurystycznego — finału projektu OFF Opera 2021 zostanie zaprezentowana instalacja Przyszłość: Soundtrack, która była współtworzona przez laboratorium art and science w PSNC Future Labs, w ramach odbywających się tam warsztatów. Przyszłość: soundtrack to instalacja dźwiękowa prezentująca audiosferę miast i miasteczek przyszłości. Współautorami instalacji są uczniowie i uczennice – uczestnicy warsztatów field-recordingowych i sound-artowych w Poznaniu, Puszczykowie i Przybyszewie.

Wydarzenie, goszczące w CK Zamek w Poznaniu, odbędzie się pod hasłem „List do przyszłości” i potrwa dwa dni – 4 i 5 października. Na przestrzeni sierpnia i września tego roku, w Poznaniu i 7 wielkopolskich miastach, odbyły się cztery cykle interdyscyplinarnych działań adresowanych do różnych grup wiekowych. Ich efektem są 4 scenariusze przyszłości – pokazy pracy warsztatowej, które zaprezentowane zostaną 4 października podczas finałowego wydarzenia 7. edycji OFF Opery.

Pierwszy scenariusz przyszłości: Przyszłość: soundtrack to instalacja dźwiękowa prezentująca audiosferę miast i miasteczek przyszłości. Współautorami instalacji są uczniowie i uczennice – uczestnicy warsztatów field-recordingowych i sound-artowych w Poznaniu, Puszczykowie i Przybyszewie. Autorami warsztatów oraz instalacji są: Ewelina Chatłas oraz Jan Skorupa z Działu Nowych Mediów PCSS. O warsztatach, zorganizowanych w przestrzeniach PSNC Future Labs pisaliśmy TUTAJ.

Szczegółowy program Kongresu dostępny jest na stronie: http://offopera.pl/program/kongres-2071/