PCSS transmituje 13. Tydzień Mózgu

PCSS transmituje 13. Tydzień Mózgu

Serdecznie zapraszamy na spotkania w ramach 13. edycji Tygodnia Mózgu, który odbędzie się 14-18 marca 2022 roku w Pałacu Działyńskich przy Starym Rynku w Poznaniu. Wydarzenie współorganizowane jest przez Oddział PAN w Poznaniu, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN oraz Instytut Genetyki Człowieka PAN. Jak co roku, bezpośrednią transmisję z wydarzenia zapewnia zespół telewizyjny PCSS.

Tydzień Mózgu jest światowym świętem nauk na pograniczu biologii, medycyny, biofizyki, psychologii i informatyki, od 1998 r. obchodzonym również w Polsce. Mózg ludzki jest najbardziej skomplikowanym dziełem natury. Poznanie funkcjonowania naszego mózgu jest największym wyzwaniem współczesnej nauki i dlatego na całym świecie prowadzone są intensywne badania.

Tym razem, w ramach 15 wykładów, będzie można dowiedzieć się jak zmienia się mózg człowieka, czym jest stres rodzicielski i skąd się bierze, dlaczego nie dostrzegamy depresji u dzieci, jakie jest terapeutyczne działanie litu, dlaczego tak łatwo można wpaść w sieci uzależnień i czy psy są detektorami zapachów?

Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-18 marca 2022 r. w godz. 17-19, w Sali Turkusowej Pałacu Działyńskich, w siedzibie Oddziału PAN w Poznaniu przy Starym Rynku 78/79 (II piętro). Wstęp wolny.

Transmisja z każdego wykładu dostępna będzie na stronie poznan.pan.pl oraz w serwisie YouTube Oddziału
Zapoznaj się z programem wydarzenia
Zaproszenie na 13. Tydzień Mózgu