PCSS zrealizował transmisję spektaklu Teatru Nowego w Poznaniu

PCSS zrealizował transmisję spektaklu Teatru Nowego w Poznaniu

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniu epidemiologicznemu wywołanemu koronawirusem, odwołano wszystkie zaplanowane na najbliższe dni wydarzenia kulturalne, w tym spektakle teatralne. Jeden z nich udało się jednak zaprezentować szerszej publiczności. Wszystko dzięki współpracy Teatru Nowego w Poznaniu z PCSS, który zrealizował bezpośrednią transmisję spektaklu „Stan podgorączkowy” w Internecie.

Jak podkreślają przedstawiciele Teatru Nowego, inicjatywa miała pocieszyć osoby, które planowały wybrać się do niego w najbliższych tygodniach. – Chcąc choć w niewielkim stopniu złagodzić Państwa zawód spowodowany odwołaniem spektakli w ciągu najbliższych tygodni, przygotowujemy dla Państwa otwartą transmisję na żywo ze spektaklu „Stan podgorączkowy”.

Spektakl ten to połączenie sztuki teatralnej i koncertu i jak opisują go twórcy, jest „szalonym eksperymentem z twórczością Agnieszki Osieckiej”. Największą rolę w tym muzycznym przedstawieniu odgrywa poznańskich zespół Bibobit.

Bezpośrednią i równoległą transmisję za pomocą kanałów społecznościowych YouTube i Facebook zrealizowano dzięki systemowi audio-wideo, złożonego m.in. z 9 kamer telewizyjnych, przygotowanego i obsługiwanego przez zespół z PCSS. Spektakl, dzięki tym rozwiązaniom, obejrzało blisko 3 500 widzów.