PCSS zrealizuje transmisję z 8. Sympozjum Polskiego Towarzystwa Urologicznego

PCSS zrealizuje transmisję z 8. Sympozjum Polskiego Towarzystwa Urologicznego

Sympozjum Sekcji Urologii, zaplanowane na czwartek 11 marca 2021 r., podobnie jak inne tego typu wydarzenia, odbędzie się wirtualnie. Transmisja, z wykorzystaniem platformy medVC, przeprowadzona zostanie ze studia telewizyjnego, mieszczącego się w siedzibie PCSS.

Celem spotkania jest przedstawienie wyników najnowszych badań i osiągnięć w zakresie urologii, omawianych podczas zbliżającego się kongresu Sekcji Urologii Onkologicznej Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Section of Oncological Urology – ESOU). Omówione zostaną  takze najbardziej istotne publikacje dotyczące badań prowadzonych w zakresie urologii onkologicznej w ostatnim czasie.

Podczas 4 sesji swoje prezentacje przedstawi 16 prelegentów, wśród nich Prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego – Prof. dr hab. med. Piotr Chłosta oraz Przewodniczący Sekcji Urologii Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Urologicznego – Prof. dr hab. n. med. Jakub Dobruch.

PCSS wesprze wydarzenie od strony technologicznej, odpowiadając za bezpośrednią transmisję Sympozjum w Internecie z wykorzystaniem platformy medVC. Podobnie, jak w przypadku poprzednich, obsługiwanych przez poznańskie Centrum wydarzeń, tak i tym razem prelegenci połączeni zostaną przygotowanym specjalnie przez PCSS systemem web-konferencji. Pozwoli on na zapewnienie podczas transmisji lepszej jakości wideo. Co ważne – w czasie trwania spotkania uczestnicy, korzystając z czata, będą mogli zadawać prelegentom pytania.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znaleźć można na stronie Sympozjum: https://ptu-sympozjum-suo.conf.medvc.eu