PIONIER.TV – nowy portal telewizji naukowej

PIONIER.TV – nowy portal telewizji naukowej

Wyniki badań naukowych i projektów naukowo-badawczych, sylwetki i osiągnięcia wybitnych naukowców oraz najzdolniejszych młodych adeptów nauki, ciekawe eksperymenty oraz infrastruktura badawcza, pozwalająca podejmować wyzwania współczesnego świata. Te i wiele innych istotnych dla polskiej nauki zagadnień znaleźć można na nowej platformie PIONIER.TV!

Portal PIONIER.TV to kontynuacja platformy Naukowej Interaktywnej Telewizji w Sieci PIONIER – PlatonTV. Platforma ta powstała, jako jedna z pięciu usług wdrożonych w sieci PIONIER w ramach projektu pn. „Platforma Obsługi Nauki PLATON – Etap I: Kontener usług wspólnych”, zrealizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Projekt realizowany był przez partnerów zrzeszonych w konsorcjum PIONIER – operatorów Miejskich Sieci Komputerowych i Centrów Komputerów Dużej Mocy w Polsce. W jego wyniku powstała m.in. platforma, która umożliwia produkcję treści audiowizualnych i transmisję „na żywo” w jakości HD w oparciu o profesjonalnie wyposażone telewizyjne studia produkcyjne (zlokalizowane w 6 miastach w Polsce), studia nagrań (w 15 miastach) oraz 6-kamerowy wóz realizatorski, pozwalający realizować produkcje poza lokalizacjami studiów.

Od kwietnia 2016 roku na platformie pojawiły się naukowe programy cykliczne, przybliżające szerszej publiczności świat polskiej nauki, poruszające tematykę wszystkich dziedzin i sfer naukowych – od nauk humanistycznych, poprzez przyrodnicze, po nauki ścisłe – i przedstawiając je w prosty i przystępny sposób.

Na nowym portalu PIONIER.TV znajdą się, oprócz sprawdzonych i popularnych formatów, takich jak Nauka młodych, Czas nauki, Nienaukowe pasje naukowców, czy W prostych słowach, także zupełnie nowe propozycje.

Zapraszamy na www.pionier.tv!