„Połączone światy” – PCSS na targach CeBIT 2010

„Połączone światy” – PCSS na targach CeBIT 2010
2 marca 2010 r. rozpoczęły się największe w Europie, jedne z największych na świecie targów świata IT; ta znana z nowatorskich produktów i prezentacji innowacyjnych premier impreza odbywa się w Hannowerze już od 24 lat. W tym roku, pośród 4157 firm z 68 krajów będzie także blisko 20 polskich przedsiębiorstw. Swoje stoisko prezentuje także Wielkopolski Klaster Teleinformatyczny, który wraz z miastem Poznań oraz Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym przedstawia wspólne osiągnięcia w dziedzinie e-infrastruktury i nowoczesnych usług ICT.
„Connected worlds” czyli „połączone światy”, bo taki tytuł nosi tegoroczny CeBIT, jest widoczny w wielu aspektach tych targów. Rozwiązania informatyczne wykraczają bowiem daleko poza myślenie o Internecie w kategoriach urządzeń stricte komputerowych; inteligentne tkaniny, urządzenia AGD, sensory, wszechobecne kamery i wyświetlacze począwszy od mikroskopijnej skali kamer po profesjonalne urządzenia HD przekazują informacje do analizujących je domowych, medycznych, miejskich czy korporacyjnych baz danych. Te połączone światy to także dający się zauważyć globalizm rozwiązań – inwestorzy i producenci odwiedzający CeBIT pochodzą bowiem z wszystkich niemal kontynentów.

Wspólne stoisko Wklastra jest na Cebicie opatrzone tytułem „Know How To Make IT” („wiemy, jak robić IT” lub też „wiemy jak to robić”). Ta dwuznaczność ma zwrócić uwagę na wieloaspektowy charakter obecności wielkopolskich firm na tej imprezie. Hasła Green IT, E-Infrastructure, E-Health oraz Future Internet oraz aspekty poznańskiego ICT – Smart City, ICT Human Resources, ICT Businness Potential oraz ICT Investment Support” stanowią słowa kluczowe tegorocznego stoiska. Kryją się pod nimi wspólne idee, pomysły a także rozwiązania, które z powodzeniem wdrażane są przez członków Klastra.