Microsoft Surface – świetna zabawa oraz konkurs dla uczestników 4. Konferencji MIC

Microsoft Surface – świetna zabawa oraz konkurs dla uczestników 4. Konferencji MIC
Dokładnie za tydzień 4. edycja dorocznej konferencji Centrum Innowacji Microsoft – nic zatem dziwnego, że artykuły na temat tego wydarzenia pojawiać się będą na naszej stronie coraz częściej.

Dziś chcemy przedstawić nieco więcej informacji o punkcie programu niezwiązanym bezpośrednio z pracami MIC, ale za to mogącym posłużyć jako znakomite uzupełnienie prezentacji technologicznych.

Podczas 4. Konferencji MIC można będzie zapoznać się z niedostępnym jeszcze komercyjnie na naszym rynku komputerem dotykowym (a właściwie interaktywnym stołem) Microsoft Surface. W rozwiązaniu tym niepotrzebna jest mysz, klawiatura, a nawet monitor (30-calowy wyświetlacz tworzy powierzchnię interaktywnego stołu). Oprócz wykorzystania dotykowego ekranu MS Surface, korzystając z wbudowanych kamer, potrafi rozpoznawać m.in. gesty użytkownika. Ideą zastosowania tego rodzaju interfejsu jest uczynienie pracy z treściami cyfrowymi maksymalnie podobnej do korzystania np. z fotografii wydrukowanych na papierze i trzymanych w ręku. Niesamowitych wrażeń powinny dostarczyć także gry. Microsoft Surface umożliwia także jednoczesną pracę kilku osób.

Oprócz możliwości zapoznania się z systemem, organizatorzy przewidują przeprowadzenie atrakcyjnego konkursu z nagrodami. Zadaniem konkursowym będzie podanie najlepszego pomysłu na wykorzystanie stolika Microsoft Surface. Konkurs trwać będzie w godzinach 11:00-15:30. Uczestnicy otrzymają w materiałach konferencyjnych specjalne formularze, na których będzie można opisać swój pomysł. Wypełnione formularze należy oddawać na stoisku MS Surface do godz. 15:30. Organizatorzy przypomną szczegóły konkursu podczas rozpoczęcia konferencji. Najlepsze pomysły wybierze jury złożone z przedstawicieli organizatorów, a dla zwycięzców przewidziano nagrody:

             I nagroda – oprogramowanie Microsoft Office 2007 Standard Polish
             II nagroda – mysz Wireless Notebook Laser Mouse 6000 High Definition
             III nagroda – książka „3D Programming for Windows”

Stoisko Microsoft Surface przygotowane będzie w głównym hallu budynku konferencyjnego (Poznański Ośrodek Nauki, ul. Wieniawskiego 17/19). Informujemy uprzejmie, że ze względów logistycznych stoisko zostanie zamknięte ok. godz. 16:00. Za to po ostatniej sesji konferencyjnej zapraszamy do zwiedzania nowoczesnej sali Centrum Danych PCSS.

Informujemy, że ze względu na wyczerpanie się puli wolnych miejsc rejestracja została już zakończona.