Projekt AI4Youth: rekrutacja przedłużona do 17 października

Projekt AI4Youth: rekrutacja przedłużona do 17 października

Na prośbę placówek szkolnych przedłużono nabór do projektu AI4Youth. To pilotażowy projekt edukacyjny realizowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Software Development Academy na rzecz Ministerstwie Rozwoju i Technologii na podstawie programu AI for Youth firmy Intel. Nowy termin wysyłania zgłoszeń upływa 17 października 2021 roku.

Program AI for Youth to wyjątkowa podróż edukacyjna, obejmująca 4 etapy i pozwalająca młodym ludziom zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, pozwalające stworzyć własny projekt z wykorzystaniem Sztucznej inteligencji. Projekt jest autorskim, globalnym programem firmy Intel, mającym na celu zwiększenie świadomości cyfrowej, zwłaszcza w zakresie sztucznej inteligencji oraz promowanie kompetencji przyszłości wśród młodzieży.

AI4Youth skierowany jest do uczniów i nauczycieli publicznych liceów ogólnokształcących oraz techników zawodowych i ma za zadanie poszerzenie wiedzy jak i zwiększenie umiejętności nie tylko technologicznych, ale i społecznych

Aby wziąć udział w programie, należy do 17 października 2021 roku wypełnić i wysłać formularz: https://ai4youth.edu.pl/formularz-zgloszenia/.