Projekt Foodie na Konferencji EFITA 2015

Projekt Foodie na Konferencji EFITA 2015
Od 29 czerwca do 2 lipca 2015 r. zapraszamy na międzynarodową konferencję EFITA/WCCA/CIGR 2015, poświęconą szeroko rozumianym zastosowaniom rozwiązań IT w rolnictwie. Współorganizatorem wydarzenia, wraz z Polskiem Towarzystwem Zastosowań Informatyki w Rolnictwie, Gospodarce Leśnej i Żywnościowej (POLSITA), Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, jest PCSS. Transmisję na żywo z Konferencji przeprowadzi PlatonTV.

Już pierwszego dnia Konferencji, podczas sesji otwierającej, zaprezentowany zostanie, rozwijany w PCSS, projekt FOODIE (Otwarty dostęp do danych dotyczących rolnictwa w Europie).

Celem projektu jest budowa otwartej, interoperacyjnej platformy informatycznej oferującej usługi chmurowe i aplikacje dla sektora rolniczego. Główne funkcje platformy FOODIE umożliwiać będą zarządzanie przestrzennymi i nieprzestrzennymi danymi istotnymi dla produkcji rolnej; pozyskiwanie przestrzennych i nieprzestrzennych danych dotyczących rolnictwa z heterogenicznych źródeł; integrację już istniejących na terenie Europy, otwartych zbiorów danych dotyczących rolnictwa; publikowanie i łączenie danych dotyczących rolnictwa z zewnętrznych źródeł, udostępnianych przez różnych publicznych i prywatnych beneficjentów.

Transmisję z wydarzenia przeprowadzi „na żywo” zespół PlatonTV.

Będzie ona dostępna TUTAJ.

Więcej informacji na temat Konferencji, która odbywać się będzie w Ośrodku Nauki PAN (ul. Wieniawskiego 17/19) można znaleźć TUTAJ.

Pobierz ulotkę Foodie