NIGHT4FUTURE
Noc Naukowców - Przyszłość Ziemi jest możliwa dzięki współpracy naukowców z różnych dziedzin

Podczas Nocy Naukowców w 2022 r. oraz 2023 r. nasi badacze pokażą jak nauka i naukowcy mogą uratować planetę. Realizując program NN pokażą, że sytuacja klimatyczna Ziemi jest bardzo trudna, ale właśnie w nauce jest nadzieja na uratowanie jej. Projekt ma sprawić, że młodzi ludzie spojrzą na naukę jako źródło siły, możliwości i nadziei na przyszłość. Każdy z nich będzie chciał stać się bohaterem ratującym planetę. W dzisiejszych czasach widać ogromne zainteresowanie młodych ludzi tą tematyką. Podczas imprezy pokażemy jak każda z dziedzin nauki (nauki techniczne, humanistyczne, przyrodnicze, nauki o zdrowiu) może być źródłem nadziei na ratowanie planety.

Tematyka programu będzie wskazywała na znaczenie Europejskiego Zielonego Ładu dla Europy i jej obywateli. Zobacz jak codziennie żyć ekologicznie, przekonaj się jak powinno wyglądać idealne miasto przyszłości, przyjrzyj się roślinom, które żywią świat, naucz się dbać o ekosystem, dowiedz się jak znajomość drzew ratuje życie, poznaj technologie przyjazne środowisku.   Naukowcy zapraszają także do wspólnego tańca i zabaw sportowych. Przekonasz się, że naukowcy to zwyczajni ludzie, a ich praca jest naprawdę fascynująca.  Zadbamy także o to, aby program był nie tylko edukacyjny, ale także interesujący dla młodych ludzi. A wszystko to dzięki nauce przedstawionej w bezpośredni zabawowy sposób (edutainment).

Do potrzeb dbania o planetę dostosowaliśmy także promocję projektu i zarządzanie nim, stosując rozwiązania przyjazne środowisku. Projekt Nocy Naukowców nazwany w tym roku Night4Earth  to kontynuacja projektów  z ostatnich piętnastu lat, ale również bardzo dużo nowości.

Data rozpoczęcia: 2022-05-01
Data zakończenia: 2024-05-01
Rola: Partner
Pochodzenie: Projekt zagraniczny
Finansowanie: H2020