Ruszył X sezon naukowych cykli Pionier.TV

Ruszył X sezon naukowych cykli Pionier.TV

Na platformie naukowej telewizji Pionier.TV rozpoczął się dziesiąty sezon cyklicznych programów popularyzujących polską naukę. Poruszają one tematykę wszystkich dziedzin i sfer naukowych – od nauk humanistycznych, poprzez przyrodnicze, aż po nauki ścisłe – prezentując je w prosty i przystępny sposób.

Portal PIONIER.TV to kontynuacja platformy Naukowej Interaktywnej Telewizji w Sieci PIONIER – PlatonTV. Platforma ta powstała, jako jedna z pięciu usług wdrożonych w sieci PIONIER w ramach projektu pn. „Platforma Obsługi Nauki PLATON – Etap I: Kontener usług wspólnych”, zrealizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Projekt realizowany był przez partnerów zrzeszonych w Konsorcjum PIONIER – operatorów Miejskich Sieci Komputerowych i Centrów Komputerów Dużej Mocy w Polsce. W jego wyniku powstała m.in. platforma, która umożliwia produkcję treści audiowizualnych i transmisję „na żywo” w jakości HD w oparciu o profesjonalnie wyposażone telewizyjne studia produkcyjne, studia nagrań oraz 6-kamerowy wóz realizatorski, pozwalający realizować produkcje poza lokalizacjami studiów.

Na nowej platformie prezentowane są wyniki badań i projektów naukowo-badawczych, sylwetki i osiągnięcia wybitnych naukowców oraz najzdolniejszych adeptów nauki, ciekawe eksperymenty prowadzone na polskich uczelniach oraz infrastruktura badawcza, pozwalającą podejmować wyzwania współczesnego świata.

Wśród proponowanych formatów każdy może znaleźć coś dla siebie:

Zapraszamy na www.pionier.tv.