Stoisko PCSS na Konferencji Inżynierii Biomedycznej

Stoisko PCSS na Konferencji Inżynierii Biomedycznej
26 i 27 października 2018 roku w Centrum Wykładowo-konferencyjnym Politechniki Poznańskiej odbędzie się trzecia edycja Konferencji Inżynierii Biomedycznej, skierowanej zarówno do studentów, jak i specjalistów z zakresu inżynierii medycznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął PCSS.

Uczestnicy Konferencji będą mieli okazję uczestniczenia w prelekcjach wygłaszanych przez wysokiej klasy specjalistów z dziedziny biomateriałów, nowoczesnych technologii w medycynie, implantologii, biomechaniki oraz zaawansowanej technologii mogącej zmienić oblicze sal operacyjnych. Będzie również sposobność zobaczeniana żywo oraz aktywnego uczestniczenia w tematycznych panelach dyskusyjnych wraz ze specjalistami z różnych dziedzin bioinżynierii, spotkania przedstawicieli firm biomedycznych i zapoznania się z aktualnymi produktami oraz usługami.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa, prezentująca najnowsze osiągnięcia z zakresu inżynierii biomedycznej. Wśród wystawców będzie również Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, prezentujące możliwości przestrzeni Inteligentnego Otoczenia, mieszczącej się w FutureLab (ul. Zwierzyniecka 20 w Poznaniu). Studenci będą mieli okazję do zapoznania się z potencjałem sprzętu umieszczonego w ramach Laboratorium Inteligentnego Otoczenia Człowieka i podzielenia się scenariuszami jego wykorzystania.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć TUTAJ.