Telekomunikacja i teleinformatyka dla ratowania życia i ochrony zdrowia głównym tematem KSTiT 2011

Telekomunikacja i teleinformatyka dla ratowania życia i ochrony zdrowia głównym tematem KSTiT 2011
Szeroko rozumianej telekomunikacji i teleinformatyce poświęcone będzie 27. Krajowe Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki „KSTiT 2011”, które odbędzie się w Łodzi w dniach 14-16 września 2011 r.

Sympozjum jest jedną z najstarszych i największych konferencji tego typu w Polsce. Stanowi ono znakomite forum wymiany wiedzy i doświadczeń między pracownikami nauki, przedstawicielami organów rządowych, operatorami telekomunikacyjnymi, producentami sprzętu, izbami gospodarczymi oraz użytkownikami.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będą „Systemy telekomunikacyjne i teleinformatyczne dla ratowania życia i ochrony zdrowia”. Uczestnicy „KSTiT 2011” skupią się także nad takimi zagadnieniami jak:

– bezpieczeństwo w sieciach telekomunikacyjnych
– przetwarzanie sygnałów
– radiokomunikacja
– optotelekomunikacja
– kompatybilność elektromagnetyczna
– sieci telekomunikacyjne
– usługi w sieciach telekomunikacyjnych
– aspekty prawne i ekonomiczne telekomunikacji

Dwie sesje w całości poświęcone będą projektowi Inżynierii Internetu Przyszłości, w których udział wezmą m.in. przedstawiciele PCSS. Wśród poruszanych tematów związanych z aplikacjami IIP znajdą się m.in.: usługa wideokonferencji w jakości HD jako element systemu e-learning, HomeNetMedia – multimedia w przestrzeni domowej, HomeNetEnergy – inteligentne zarządzanie zużycia energii w rozproszonych lokalizacjach, Biblioteka Cyfrowa Pacjenta, 4KStreamer – transmisja treści wysokich rozdzielczości w sieci, Internet IPv6 – aplikacje i usługi oraz MobiWatch – system bezpieczeństwa i monitoringu w IIP.

Organizatorem XXVII Sympozjum jest Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej we współpracy z Oddziałem Łódzkim Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Sympozjum.