Warsztaty „Follow The Data” w FutureLab PCSS

Warsztaty „Follow The Data” w FutureLab PCSS

Warsztaty organizowane są przez Open & Agile Smart Cities przy wsparciu EIT Digital, Digital Enabler and Engineering. Wydarzenie, które odbędzie się 9 października 2019 r. w przestrzeniach FuterLab PCSS (ul. Zwierzyniecka 20 w Poznaniu) przeznaczone jest dla administracji polskich miast.

Każda gmina gromadzi i przechowuje ogromne ilości najważniejszego zasobu w dzisiejszym cyfrowym świecie, tj. danych. Często dane te gromadzone w obrębie miasta lub wspólnoty są rozrzucone między różnymi departamentami lub instytucjami miejskimi. Utrudnia to administracji miasta uzyskanie informacji o tym, jakie dane są dostępne i które dane należy zebrać w przyszłości, aby pomóc w rozwiązaniu problemów stojących przed miastem – od zarządzania ruchem po zbieranie odpadów – w celu zapewnienia lepszych usług, a tym samym lepszej jakości życia dla jego mieszkańców.

Te interaktywne warsztaty są przeznaczone dla administracji miast, które pragną:
– oferować lepsze usługi dla swoich mieszkańców w oparciu o lepsze dane;
– rozpocząć proces innowacji napędzany danymi w swojej gminie;
– stymulować wymianę danych między departamentami;
– poznać narzędzia open source oparte na mechanizmach OASC w celu lepszej integracji danych i zapewnienia ich widoczności.

Na warsztaty można zarejestrować się TUTAJ. Warunkiem uczestnictwa to reprezentowanie miasta innego niż Poznań oraz co najmniej komunikatywna znajomość języka angielskiego.