Warsztaty New Message w PSNC Future Labs

Warsztaty New Message w PSNC Future Labs

W PSNC Future Labs (ul. Zwierzyniecka 20 w Poznaniu) zakończyły się warsztaty wokół instalacji New Message. Wydarzenie było zorganizowane we współpracy z HAT Research Center oraz Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

W trakcie 5 spotkań uczestnicy skupili się na twórczej i krytycznej refleksji wokół mechanizmów interaktywnych wykorzystanych w instalacji New Message. Spotkania miały charakter wykładowo-warsztatowy gdzie w części teoretycznej przeanalizowane zostały teksty z zakresu nowej humanistyki (Clemens Apprich, Roy Ascott, McKenzi) pod opieką doktorantki w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów UAM w Poznaniu. W części praktycznej natomiast pod opieką pracowników PCSS zostały zaimplementowane nowe rozwiązania technologiczne poszerzające możliwości interakcji stworzonej instalacji.

W tym cyklu pod opieką Pawła Sołoduchy (PSNC Future Labs) powstał prototyp systemu rozpoznającego alfabet języka migowego oparty o sensor Leap Motion, Marcin Wałęsa (Dział Nowych Mediów) wraz z uczestnikami stworzył webową aplikację pozwalającą na komunikację tekstową z instalacją, Jan Skorupa (PSNC Future Labs) zaimplementował powstałe prototypy w systemie interaktywnym. Wszystkie działania odbyły się z udziałem uczestników warsztatów. W konsekwencji instalacja trafiła do stałej wystawy zbiorów Centrum Sztuki Wro.