Warsztaty PCSS dla nauczycieli „Projektowanie uniwersalne w edukacji”

Warsztaty PCSS dla nauczycieli „Projektowanie uniwersalne w edukacji”

6 czerwca 2023 roku w siedzibie Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego odbędą się, organizowane przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, warsztaty „Dostępne budynki szkół, dostępna edukacja, dostępny nauczyciel – czyli projektowanie uniwersalne w edukacji” zorganizowane z myślą o nauczycielach. Wydarzenie związane jest z rezultatami międzynarodowego projektu SUCCESS.

W trakcie trzech warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wiedzą na temat:

  • projektowania uniwersalnego w edukacji (UDL) oraz jakie są jego zasady,
  • stosowania UDL podczas tworzenia materiałów edukacyjnych,
  • istotnej roli dostępności klasy i budynków w edukacji,
  • tworzenia dostępnych stron www i blogów edukacyjnych.

Nauczyciele będą mogli również zapoznać się z przykładowymi materiałami dydaktycznymi zaprojektowanymi zgodnie z powyższymi zasadami.

Wydarzenie związane jest z rezultatami międzynarodowego projektu SUCCESS ‒ “Supporting success for all – Universal Design Principles in Digital Learning for students with disabilities”. W ramach udziału w wydarzeniu uczestnicy otrzymają m.in. bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej, wspierającej kształcenie osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym, a także do dedykowanych materiałów edukacyjnych.

Tematyka warsztatów:

Temat 1: Dostępność cyfrowa stron WWW i aplikacji webowych.
Temat 2: Dlaczego budynki i rzeczy są tak ważne, czyli kilka uwag o projektowaniu uniwersalnym dla wychowawców i nauczycieli.
Temat 3: Zasady projektowania uniwersalnego w nauczaniu (UDL): rekomendacje, przykłady, doświadczenia z projektu SUCCESS.

Link rejestracyjny znajduje się na stronie: http://wre.ko.poznan.pl/warsztaty/.