WCT na Targach Salmed 2012: fotorelacja

WCT na Targach Salmed 2012: fotorelacja
Projekt Wielkopolskie Centrum Telemedycyny gościł na 24. Edycji Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego – SALMED 2012, które odbywały się w Poznaniu. Stoisko WCT cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Tegoroczna ekspozycja blisko 300 firm z 22 państw wypełniła aż cztery pawilony wystawiennicze. Tym samym przez trzy dni tereny MTP były imponującym centrum technologii współczesnej medycyny, dostarczając wyczerpującej wiedzy o polskim rynku medycznym, jego potencjale oraz najnowszych światowych trendach w diagnostyce i lecznictwie.

Na stoisku Wielkopolskiego Centrum Telemedycyny (nr 49 w pawilonie 7) zaprezentowano m. in. demonstrację pilotażowej wersji platformy telekonsultacji medycznych, działającej w trybie asynchronicznym, opartej o strukturę zorientowaną na usługi, pozwalająca na modelowanie procedur telemedycznych w formie procesów biznesowych. Dodatkowo, przedstawiony zostały także edukacyjny rejestr przypadków medycznych z chirurgii urazowej.

Rozwiązania z zakresu IT i medycyny jakie zaprezentowano na stoisku, spotkały się ze sporym zainteresowaniem, kilka pomysłów zwróciło szczególnie uwagę zwiedzających. Targi były wyśmienitą okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz ciekawych kontaktów.