Zapraszamy na 2. edycję Workshop on Quantum Computing and Communication

Zapraszamy na 2. edycję Workshop on Quantum Computing and Communication

Zapraszamy na 2. edycję warsztatów, dotyczących obliczeń kwantowych i komunikacji, które odbędą się podczas 15. edycji PPAM 2024 (PARALLEL PROCESSING AND APPLIED MATHEMATICS) organizowanej od 8 do 11 września br. w czeskiej Ostrawie. Na wydarzenie zapraszają Politechnika Częstochowska oraz Uniwersytet Technologiczny w Ostrawie.

PPAM to jedna z najważniejszych europejskich konferencji naukowych z dziedziny przetwarzania równoległego i rozproszonego oraz zastosowania metod matematycznych i komputerowych.

Podczas wydarzenia zaplanowano warsztaty Workshop on Quantum Computing and Communication, przygotowane przez przedstawicieli Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego: dr. inż. Cezarego Mazurka, dr. inż. hab. Krzysztofa Kurowskiego oraz Piotra Rydlichowskiego. Głównym celem warsztatów jest zgromadzenie ekspertów, wymiana wiedzy oraz doświadczeń z zakresu wykorzystania w praktyce obliczeń kwantowych i technologii komunikacyjnych.

Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału, w tym do przesłania propozycji wystąpień. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: https://ppam.edu.pl/submission.