Zapraszamy na Droniadę 2021

Zapraszamy na Droniadę 2021

Już dziś na lotnisku w Kąkolewie rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie współorganizowane przez PCSS – Droniada 2021. Jest to już 8. edycja tej imprezy, której centralnym elementem jest konkurs technologiczny z pulą nagród o wartości 50 tysięcy złotych, do którego przystąpi 10 zespołów akademickich oraz open z całej Polski. Wydźwięk tego eventu jest jednak znacznie szerszy. Organizatorzy Droniady podkreślają, iż drony stały się częścią Przemysłu 4.0. Ich siła tkwi w połączeniu powietrznej mobilności z nowymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, przetwarzaniem chmurowym i zastosowaniem sztucznej inteligencji do analizy danych.

Tegoroczna edycja Droniady będzie trwała od 28 czerwca do 2 lipca 2021 r., w trakcie których organizowany jest cykl zawodów i warsztatów tematycznych. Z kolei finał imprezy to Mistrzostwa Pilotów Dronów. Od godziny 10.00 do 13.00 rozegrane zostaną konkurencje takie jak: podniebny paintball (strzelanie kulkami paintballowymi z dronów do tarczy), labirynt (jak przejść przez labirynt w dronowych goglach, mając wyświetlany tylko obraz z góry – konkurencja dla wszystkich chętnych) i wreszcie wyścig dronów na kultowym dystansie ¼ mili (402,4 m). O godzinie 13.00 ogłoszeni zostaną zwycięzcy Droniady 2021.

Harmonogram

• Demo systemu – online (prolog, 23 czerwca)
• Rozpoczęcie konkursu – poniedziałek, 28 czerwca
• Oficjalny trening – wtorek, 29 czerwca
• Konkurencja Trzy kolory – środa, 30 czerwca
• Konkurencja Drzewo życia – czwartek, 1 lipca
• Mistrzostwa Pilotów Dronów i ogłoszenie wyników – sobota, 3 lipca

 

Zobacz szczegółowy program Droniady

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej nowej strony Laboratorium Aerosfera Lotnisko Rzeczy: https://aerospacelab.psnc.pl/