Zapraszamy na Droniadę 2022

Zapraszamy na Droniadę 2022
Zapraszamy na 9. edycję konkursu technologicznego, który w tym roku po raz pierwszy, organizowany jest w formie multidyscyplinarnych zawodów. Mowa o Droniadzie 2022, która rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do końca miesiąca. PCSS jest współorganizatorem wydarzenia.

W tym roku konkurs odbędzie się na katowickim lotnisku Muchowiec w Metropolii GZM podczas World Urban Forum ONZ. Startować mogą zarówno zespoły akademickie, open, jak i osoby indywidualne. Konkurs prowadzony jest w 4 konkurencjach: Budowa, Drzewo życia, Intruz, Sztafeta. Uczestnicy wybierają jedną lub więcej konkurencję terenową.

Pierwsza konkurencja, Demo systemu Bezzałogowego Statku Powietrznego, jako jedyna będzie obowiązkowa dla wszystkich. Polega ona na zaprezentowaniu krótkiego filmu, przedstawiającego zespół i jego predyspozycje do udziału w konkursie. Druga konkurencja – Sztafeta – pokazuje możliwości wsparcia przez drony akcji poszukiwawczo-ratowniczych i akcji gaśniczych. Trzecia – Drzewo życia – sprawdza umiejętności uczestników w zakresie teledetekcji z wykorzystaniem uczenia maszynowego i systemów automatycznego wyboru. W czwartej konkurencji – Intruz – chodzi o wykrycie nieupoważnionej osoby na lotnisku i jej torby pod kątem potrzeb służb ochrony i organizacji poszukiwawczo-ratowniczych. Piąta konkurencja – Budowa – sprawdza umiejętności uczestników w zakresie fotogrametrii i teledetekcji z wykorzystaniem uczenia maszynowego w symulowanych warunkach placu budowy hali magazynowej.

Droniada to nie tylko okazja do wygrania nagród pieniężnych, ale także sposobność do zdobycia cennego doświadczenia w zakresie technologii 4.0. Uczestnicy konkursu mają w przyszłości szansę zasilić kadry uznanych firm technologicznych albo rozwijać z powodzeniem własne startupy.

Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia.