Zapraszamy na Future Labs Forum: Biblioteki pełne inspiracji

Zapraszamy na Future Labs Forum: Biblioteki pełne inspiracji

W czwartek, 7 marca 2024 roku zapraszamy do PSNC Future Labs (ul. Zwierzyniecka 20 w Poznaniu) na kolejne spotkanie w ramach PSNC Future Forum. Tym razem organizatorzy skupią się wokół tematu bibliotek; ich funkcjonowania oraz możliwości, jakie stwarzają dla lokalnych społeczności.

Najbliższe spotkanie poświęcone będzie bibliotekom. Organizatorzy chcą skupić się na ich funkcjonowaniu, na roli, jaką odgrywają i możliwości, jakie stwarzają. Zwrócą również uwagę na to, jak ważną instytucją lokalną jest biblioteka i dlaczego warto zadbać o zgromadzenie wokół niej aktywnej społeczności.

Uczestnicy będą mogli się także wspólnie zastanowić na tym, czy przestrzenie warsztatowe, pozwalające wspólnie tworzyć projekty z wykorzystaniem nowych technologii, sprawdzają się w siedzibach bibliotek, co zrobić, aby pełniła ona rolę centrum inicjatyw lokalnych i czy warto postawić na różnorodne przestrzenie do odpoczynku i inspirującej zabawy.

Zaplanowano dwie 10-minutowe prezentacje prelegentów; Maciej Biedermann opowie o przestrzeni bibliotek, włączających młodzież, osoby z niepełnosprawnościami oraz uwzględniające potrzeby osób neuro-różnorodnych z punktu widzenia architekta, a Wojciech Ptak z Biblioteki Raczyńskich przybliży temat książkomatów.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną także:

  • przestrzenie PSNC Future Labs,
  • dyskusja w sesji networkingu,
  • strefa demonstratorów.

Zapraszamy w czwartek, 7 marca o godzinie 15:00 do PSNC Future Labs na ul. Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu. Wstęp na Forum jest bezpłatny.