Zapraszamy na pierwsze otwarte Seminarium PCSS

Zapraszamy na pierwsze otwarte Seminarium PCSS

Wykład Profesora Zoltána Horvátha rozpocznie cykl otwartych seminariów „Wyzwania dla infrastruktury informatycznej nauki w erze transformacji cyfrowej” organizowanych przez Poznańskie Centrum Super-komputerowe. Inauguracyjne seminarium, poświęcone Centrum Kompetencji Hidalgo, odbędzie się w poniedziałek 22 listopada 2021 r.

Prof. Zoltán Horváth jest kierownikiem Katedry Matematyki i Nauk Obliczeniowych oraz założycielem i liderem Grupy Badawczej Symulacji i Optymalizacji na Uniwersytecie Széchenyi István w Győr (Węgry). Jest autorem książki oraz ponad 60 prac naukowych z zakresu matematyki przemysłowej. Prowadził kilka projektów związanych z przemysłem samochodowym, transportem, ochroną środowiska i sektorem zdrowia. Jest przewodniczącym Węgierskiej Sieci Serwisowej Matematyki dla Przemysłu i Innowacj – HU-MATHS-IN, a także członkiem Komitetu Matematyki Stosowanej Europejskiego Towarzystwa Matematycznego.

Na seminarium zatytułowane „Hidalgo Competence Center – Urban Air Pollution Pilot” zapraszamy 22 listopada 2021 r. o godz. 14:30.

Moderatorem seminarium będzie dr inż. Marcin Lawenda z Działu Nowych Architektur HPC PCSS.

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej i będzie dostępne za pomocą platformy Webex: https://tiny.pl/9dxhg.

Foto. http://studyinhungary.hu