Zapraszamy na Sąsiedzkie Inspiracje 2022

Zapraszamy na Sąsiedzkie Inspiracje 2022

Już w najbliższą sobotę 11 czerwca zapraszamy do Starego ZOO w Poznaniu na drugą edycję Sąsiedzkich inspiracji. Tematyka tegorocznego spotkania skupiać się będzie wokół zagadnień związanych ze zdrowiem i ekologią. Zapraszamy wszystkich, którzy robią coś ciekawego lokalnie i chcą rozwijać wartościowe inicjatywy.

„Zdrowe i klimatyczne Jeżyce” to hasło zbliżających się Sąsiedzkich inspiracji. Zapraszamy każdego, kto robi coś ciekawego i chce się tym podzielić z innymi. Poruszymy ważne dla nas wszystkich tematy: zero waste, energia odnawialna, zrównoważony rozwój i zdrowie.

Na przygotowanych stoiskach zaprezentują się wyjątkowe lokalne firmy i organizacje, a na placu przy wilku na małej scenie, na wzór Hyde Parku, każdy będzie mógł przez 10 minut opowiedzieć o tym, co ciekawego robi i dlaczego warto podjąć z nim współpracę. Wśród zgłoszonych dotąd uczestników są zwyczajni sąsiedzi, przedsiębiorcy, nauczyciele, lekarze, radni, studenci, miłośnicy Poznania i okolic.

Wraz z Partnerami wydarzenia zaprezentowane zostaną eksperymentalne urządzenia, aplikacje społeczne, edukacyjne, zdrowotne. Po alejkach przechadzać się będą roboty, a w okularach VR zobaczyć będzie można świat z perspektywy zwierząt.

Więcej informacji znaleźć można na stronie PSNC Future Labs.