Zapraszamy na szkolenie School with Energy (EoCoE)

Zapraszamy na szkolenie School with Energy (EoCoE)

EoCoE School: School with Energy (EoCoE) to szkolenie online w języku angielskim, które odbędzie się w dniach 6–8 czerwca 2022 roku. Wydarzenie, skierowane do naukowców oraz badaczy ze środowisk akademickich i przemysłu z całej Europy, współorganizuje Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe w ramach projektu EoCoE. Zapraszamy do rejestracji.

Celem projektu Energy Oriented Center of Excellence (EoCoE) jest opracowanie i zastosowanie najnowocześniejszych metod obliczeniowych, które mogą być wykorzystane zarówno do produkcji, jak i przechowywania i zarządzania czystą energią. Program oferuje m.in. możliwość współpracy w zakresie nauczania online pod hasłem „W kierunku eksaskali dla energii”.

Każdy uczestnik szkolenia będzie mógł czerpać wiadomości od ekspertów HPC oraz specjalistów z zakresu zrównoważonych energii. Spotkanie będzie również okazją do podzielenia się swoim doświadczeniem oraz poszerzeniem wiedzy o portalu EoCoE, jak również o technicznej i przemysłowej stronie projektu.

Na czas sesji praktycznych, dzięki wykorzystaniu portalu EoCoE SaaS, uczestnicy otrzymają dostęp do wysokowydajnych systemów obliczeniowych, które pozwolą przeprowadzić symulacje energetyczne.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat EoCoE/PCSS, a także będzie mieć możliwość zdobycia jednej z wartościowych nagród, między innymi 3 000 euro lub wyjazdu na konferencję EoCoE w Neapolu.

Link rejestracyjny dostępny jest TUTAJ.