Zaproszenie na konferencję Smart City Wielkopolska

Zaproszenie na konferencję Smart City Wielkopolska

Już w najbliższy czwartek, 25 czerwca br. zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej odsłonie konferencji Smart City Wielkopolska, która odbędzie się w formie online. PCSS jest Partnerem tego wydarzenia, zaś głównym organizatorem jest Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji (WCWI). Jednym z zaproszonych prelegentów jest dr inż. Cezary Mazurek.

​Smart City Wielkopolska jest efektem współpracy WCWI oraz Miasta Poznania. W założeniu ma to być miejsce spotkań samorządowców z naukowcami, specjalistami i praktykami w celu wypracowania najlepszych rozwiązań i możliwości współpracy w zakresie inteligentnego miasta. Twórcy wydarzenia chcą stworzyć swoistą platformę wymiany doświadczeń do poszukiwania wspólnych celów i określania faktycznych potrzeb wielkopolskich miast w celu zwiększenia jakości życia ich mieszkańców. Wydarzenie będzie miało formę wirtualnego spotkania, a prelegenci będą wygłaszać referaty zdalnie, łącząc się ze studiem głównym ze swoich lokalizacji.

„Wyzwania dla transformacji cyfrowej Poznania i Metropolii w perspektywie roku 2030 – w kierunku Smarter City” to tytuł prezentacji dr inż. Cezarego Mazurka, Pełnomocnika Dyrektora IChB PAN DS. PCSS, która odbędzie się o godz. 11:55. Konferencja zakończy się debatą „Wymiana dobrych praktyk smart city między miastami wielkopolskimi i realizacja wspólnych projektów” o godz. 14:15.

 

Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na stronie: https://smartcitylive.pl/

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i zdalnego uczestnictwa w Smart City Wielkopolska!