7. edycja Europejskiej Sesji Internetowej Chirurgii Laryngologicznej Live

7. edycja Europejskiej Sesji Internetowej Chirurgii Laryngologicznej Live

23 listopada 2022 r. w Centrum Badawczym Polskiego Internetu Optycznego, siedzibie Poznańskiego Centrum Superkompterowo-Sieciowego, odbywa się 7. edycja międzynarodowej sesji Europejskiej Chirurgii Laryngologicznej Live. Organizatorami sesji są Europejskie Towarzystwo Laryngologiczne, Klinika Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, a także Wydział Zdrowia i Spraw Socjalnych Urzędu Miasta Poznania.

Podobnie, jak podczas poprzednich edycji, w wydarzeniu udział biorą największe europejskie ośrodki z  Hiszpanii, Francji, Luksemburga, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i oczywiście z Polski. Podczas połączeń „na żywo” każdy ze specjalistów chirurgów-laryngologów wykona w swojej klinice operacje laryngologiczne z zakresu patologii gardła, krtani i szyi. Łącznie, w ramach wydarzenia, jednego dnia odbędzie się 17. operacji.

W Klinice Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu dr hab. Joanna Jackowska wykona dwa zabiegi endoskopowego leczenia brodawczaków krtani. W godzinach między 9.00 a 15.00 będą transmitowane na żywo w Internecie operacje z Poznania, Brukseli, Pragi i Kolonii. Szacuje się, że w sumie w wydarzeniu on-line weźmie udział ponad 30 000 osób na całym świecie.

Transmisja dostępna jest na stronie wydarzenia.