AI4EOSC 1 już dostępny. Nowy zestaw narzędzi do tworzenia i uruchamiania modeli AI w EOSC

AI4EOSC 1 już dostępny. Nowy zestaw narzędzi do tworzenia i uruchamiania modeli AI w EOSC

AI4EOSC, najnowocześniejsza inicjatywa na skrzyżowaniu sztucznej inteligencji (AI) i Europejskiej Chmury Otwartej Nauki (EOSC), udostępnia pierwszą wersję platformy AI4EOSC i zasilającego ją stosu oprogramowania AI4OS. AI4EOSC, zapewniający przyjazne dla użytkownika środowisko pracy i zestaw narzędzi do opracowywania, a także uruchamiający modeli sztucznej inteligencji, ściśle zintegrowany z EOSC, dostępny jest dla nowych użytkowników.

Zapraszamy na serię webinariów online:

W tych pierwszych 3 sesjach zapewniony będzie kompleksowy przegląd technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (ML),  możliwość zagłębienia się AI4EOSC, korzystania z pulpitu nawigacyjnego platformy do płynnej analizy danych i tworzenia modułów. Zaprezentowane zostanie przetwarzanie obrazu z AI4EOSC i wprowadzenie do federated learning.

Nagranie pierwszego webinaru dostępne jest TUTAJ.

Zachęcamy do rejestracji na kolejne webinaria, które odbędą się:

Po wydaniu pierwszej wersji platformy AI4EOSC i stosu oprogramowania AI4OS, uruchomione zostanie 1. otwarte zaproszenie dla nowych pilotów AI4EOSC. Jego celem jest włączenie naukowców, firm i innowatorów, opracowujących innowacyjne rozwiązania i pomaganie im w ulepszaniu ich produktów i oraz usług poprzez wykorzystanie technologii i modeli AI/ML/DL w ramach EOSC.

Zachęcamy do składania wniosków do 30 kwietnia 2024 r. na stronie AI4EOSC.